Festiwal Podróżników

Redakcja National Geographic zaprasza na drugą edycję inspirującego projektu podróżniczego. Już 24 czerwca w Zielonej Górze odbędzie się Festiwal Podróżników, skupiający najciekawszych globtroterów, sportowców, odkrywców, blogerów, fotografów i autorów książek. Obejrzymy ujęcia z najdalszych zakamarków świata i wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeżyjemy te emocje jeszcze raz!

Festiwal będzie jednym z wiodących wydarzeń w ramach Święta Województwa Lubuskiego. WSTĘP WOLNY!

Wśród zaproszonych gości znajdą się:
Nela Mała Reporterka – autorka książek dla najmłodszych, w których opowiada o swoich przygodach i podróżach, a także o świecie zwierząt.
Jakub Rybicki i Paweł Wicher – podróżnicy, przyjaciele, którzy razem wybrali się w podróż rowerami na Grenlandię opowiedzą o projekcie „Greenland Ice Trip”.
Busem Przez Świat – Bus Around The World – Karol, Ola i kolorowy busik, którym zwiedzili już ok 50 państw na pięciu kontynentach, autorzy bloga i książek o podróżach.
Mateusz Waligóra Na Krańcach Świata – dziennikarz National Geographic, który razem z fotografem Michałem Dzikowskim dokumentuje nieodwracalne zmiany kultur, tradycji i miejsc w ramach projektu reporterskiego BEFORE IT IS GONE.
Krzysztof Starnawski Expedition – polski sportowiec ekstremalny, płetwonurek, taternik. Specjalizuje się w nurkowaniu w jaskiniach oraz nurkowaniu pod lodem.
Pierwsze wydarzenia rozpoczną się 24.06. już o godzinie 10:15.
Spotkania z podróżnikami odbędą się w namiocie obok ratusza na rynku staromiejskim w Zielonej Górze. Filmy wyświetlane będą w Teatrze Lubuskim, w sali kameralnej. Pierwsze seanse filmowe już o 11.00.