Nasi wygrali

Zespół złożony z pracowników i doktorantów Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego, znalazł się wśród najlepszych zespołów w Polsce i  zajął drugie miejsce w konkursie Quarry Life Award 2016. Sukces ten to duża satysfakcja i dodatkowo 3 tys. euro. Równolegle z rywalizacją na szczeblu krajowym toczy się konkurs na szczeblu międzynarodowym. W konkursie uczestniczą 22 kraje z całego świata. 

Zgłoszony projekt dotyczył zarządzania bioróżnorodnością i zatytułowany był „Działania optymalizujące warunki siedliskowe w Kopalni Surowców Mineralnych w Nowogrodzie Bobrzańskim”.

Pracami zespołu koordynowała dr Krystyna Walińska. W skład zespołu weszli: prof. Leszek Jerzak, dr. hab. Bartłomiej Najbar, mgr Ewa Burda, mgr Magdalena Wieczorek, dr Ewa Nowacka-Chiari, a także mgr. inż. Andrzej Nowacki – pracownik Nadleśnictwa Gubin i mgr Robert Rektor – główny specjalista Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodniczego.

Członkowie zespołu odebrali statuetkę i czek, 4 listopada br .w Górażdże, podczas gali konkursu Quarry Life Award 2016.

Nad konkursem pieczę sprawuje koncern HeidelbergCement, popularyzujący walory przyrodnicze terenów kopalnianych.

Konkurs jest kilkuetapowy. Spośród nadesłanych propozycji projektów, jury krajowe wybrało pięć, które były realizowane w wytypowanych kopalniach.

Prace terenowe w kopalniach trwały pół roku (od marca do września). Po tym okresie zespoły złożyły raporty końcowe ( w języku polskim i angielskim), które następnie zostały ocenione. Wszystkie pięć projektów bierze udział również w konkursie na szczeblu międzynarodowym, który jeszcze trwa. Trzecia edycja QLA zakończy się zatem w grudniu 2016 r., galą w Brukseli.

Jest o co walczyć. Pula nagród międzynarodowych wynosi  80 tys. euro.

[Best_Wordpress_Gallery id=”1″ gal_title=”Select Gallery”]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *